Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Attribute
ro: Atribut

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: remove
ro: elimină

en: View
ro: Afişează

en: Date format
ro: Format dată

en: Group ID
ro: ID-ul grupului

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Granularity
ro: Granularitate

en: Revert
ro: Revenire

en: revert
ro: revenire

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: disable
ro: dezactivare

en: Storage
ro: Depozitare

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Usage
ro: Utilizare

en: Node access
ro: Acces către nod

en: Display as link
ro: Afișare ca și legătură

en: <No value>
ro: <Nici o valoare>

en: Base table
ro: Tabelul de bază

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
ro: Configurați setările de relevanță pentru căutare și alte opțiuni de indexare.

en: Absolute URL
ro: URL absolut

en: Label display
ro: Afişare etichetă
