Searchlight (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: enable
sv: aktivera

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Attribute
sv: Egenskap

en: Value
sv: Värde

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: remove
sv: ta bort

en: View
sv: Visa

en: Date format
sv: Datumformat

en: Group ID
sv: Grupp-ID

en: Fields
sv: Fält

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Granularity
sv: Noggrannhet

en: Revert
sv: Återställ

en: revert
sv: återställ

en: Environment
sv: Miljö

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: disable
sv: inaktivera

en: Storage
sv: Lagring

en: Add field
sv: Lägg till fält

en: Usage
sv: Användning

en: Node access
sv: Nodåtkomst

en: The taxonomy term ID
sv: Taxonomitermens ID

en: Alphabetical
sv: Alfabetisk

en: Solr port
sv: Port för Solr

en: Solr path
sv: Sökväg för Solr

en: Display as link
sv: Visa som länk

en: <No value>
sv: &lt;Inget värde&gt;

en: Base table
sv: Bastabell

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
sv: Konfiguera relevansinställningar för sökning och andra inställningar för indexering.

en: Absolute URL
sv: Fullständig URL

en: Label display
sv: Visningsetikett
