Secure Notes (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Send email
it: Invia messaggio

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Email
it: E-mail

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: Delete Selected
it: Elimina i selezionati

en: About
it: Informazioni

en: Create @name
it: Crea @name

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Uses
it: Usa
