Securimage CAPTCHA (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Image
sv: Bild

en: none
sv: ingen

en: Audio
sv: Ljud

en: Code
sv: Kod

en: Example
sv: Exempel

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Code length
sv: Antal tecken

en: Spam control
sv: Reglerar spam

en: Characters to use in the code
sv: Tecken som får användas

en: Challenge description
sv: Beskrivning av utmaningen

en: Math Question
sv: Mattefråga

en: Enter the hexadecimal code for the background color (e.g. #FFF or #FFCE90).
sv: Ange hexkoden för önskad bakgrundsfärg (till exempel #FFF eller #FFCE90).

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
sv: Ange hexkoden för önskad textfärg (tlll exempel #000 eller #004283).

en: Distortion and noise
sv: Förvridning och brus

en: Distortion level
sv: Nivå av förvridning

en: Noise level
sv: Brusnivå

en: Image CAPTCHA
sv: Bild-CAPTCHA

en: File format
sv: Filformat

en: Expiration time
sv: Tid för utgång

en: Configuration of the background, text colors and file format of the image CAPTCHA.
sv: Konfiguration av bakgrund, textfärg och filformat för bild-CAPTCHA.

en: @level - no distortion
sv: @level - ingen förvridning

en: @level - low
sv: @level - låg

en: @level - medium
sv: @level - mellan

en: @level - high
sv: @level - hög

en: Font example
sv: Exempel på font
