Securimage CAPTCHA (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Image
id: Gambar

en: none
id: tidak ada

en: Code
id: Kode

en: Example
id: Contoh

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Code length
id: Panjang kode

en: Spam control
id: Kontrol SPAM

en: Characters to use in the code
id: Karakter yang digunakan dalam kode

en: Challenge description
id: Deskripsi tantangan

en: Math Question
id: Pertanyaan Matematika

en: Distortion and noise
id: Distorsi dan noise

en: Distortion level
id: Tingkat distorsi

en: Noise level
id: Tingkatan Noise

en: File format
id: Format berkas

en: @level - no distortion
id: @level - tanpa distorsi

en: @level - low
id: @level - rendah

en: @level - medium
id: @level - sedang

en: @level - high
id: @level - tinggi

en: Font example
id: Contoh jenis huruf
