Securimage CAPTCHA (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Image
ro: Imagine

en: none
ro: nimic

en: Code
ro: Cod

en: Example
ro: Exemplu

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Code length
ro: Lungime cod

en: Spam control
ro: Control de spam

en: Characters to use in the code
ro: Caractere ce vor fi utilizate în cod

en: Challenge description
ro: Descriere protecție

en: Enter the hexadecimal code for the text color (e.g. #000 or #004283).
ro: Introduceţi cod hexazecimal pentru culoarea textului (ex: #000 sau #004283).

en: Distortion and noise
ro: Distorsionare și zgomot

en: Distortion level
ro: Nivel de distorsiuni

en: Noise level
ro: Nivel zgomot

en: Image CAPTCHA
ro: Imagine CAPTCHA

en: File format
ro: Formatul fişierului
