SeeD Theme (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: More
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: URL:
fa: نشانی:

en: Updated:
fa: به‌روز شده:

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Close
fa: بستن

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Submitted by !username on !datetime.
fa: فرستاده شده توسط !username در !datetime.

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Footer First
fa: اولین پاورقی

en: Footer Second
fa: پاورقی دوم

en: Footer Third
fa: پاورقی سوم
