SeeD Theme (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Close
tr: Kapat

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Text only. Dont forget to include spaces.
tr: Sadece metin. Boşlukları koymayı unutmayın.

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Submitted by !username on !datetime.
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi.

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun
