SeeD Theme (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Comments
ja: コメント

en: More
ja: 続き

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: up
ja: 上

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Updated:
ja: 更新:

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Close
ja: 閉じる

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Go to page @number
ja: @numberページへ

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Submitted by !username on !datetime.
ja: 投稿者：!username 日時：@datetime

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー
