SeeD Theme (7.x-2.0-beta4) - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Pages
is: Síður

en: Content
is: Innihald

en: Comments
is: Ummæli

en: More
is: Meira

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: Login
is: Innskráning

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: URL:
is: Slóð:

en: Updated:
is: Uppfært:

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Close
is: Loka

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Request new password
is: Óska eftir nýju lykilorði

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Go to page @number
is: Fara á síðu @number

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Get a new password
is: Fá nýtt lykilorð
