SeeD Theme (7.x-2.0-beta4) - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Pages
mr: पाने

en: Content
mr: साहित्य

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: up
mr: वर

en: Go to parent page
mr: वऱच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Help
mr: मदत

en: Welcome
mr: स्वागत आहे

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Add new comment
mr: नवी प्रतिक्रिया द्या

en: Close
mr: बंद

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Request new password
mr: नवीन संकेताक्षरासाठी विनंती करा.

en: Create new account
mr: नवीन खाते बनवा

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Go to page @number
mr: @number या पानावर जा

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »
