SeeD Theme (7.x-2.0-beta4) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: More
pt: Mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Categories
pt: Categorias

en: Login
pt: Entrar

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: up
pt: subir

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Welcome
pt: Bem-vindo

en: Updated:
pt: Actualizado:

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Close
pt: Fechar

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Display breadcrumb
pt: Mostrar navegação estrutural

en: Request new password
pt: Pedir nova senha

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Go to first page
pt: Ir para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Go to page @number
pt: Ir para a página @number

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Page Top
pt: Topo da Página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Submitted by !username on !datetime.
pt: Submetido por !username em !datetime.

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral
