SeeD Theme (7.x-2.0-beta5) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: More
hi: अधिक

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: up
hi: ऊपर

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: URL:
hi: यू आर एल:

en: Updated:
hi: सुधारा गया :

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Close
hi: बंद करे

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to page @number
hi: @number पृष्ठ पर जाएँ

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
