SeeD Theme (7.x-2.0-beta5) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: More
it: Altro

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Login
it: Accedi

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Close
it: Chiudi

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime.
it: Inviato da !username il !datetime.

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
