SeeD Theme (7.x-2.0-beta6) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Content
nl: Inhoud

en: Comments
nl: Reacties

en: More
nl: Meer

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Categories
nl: Categorieën

en: Login
nl: Inloggen

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: up
nl: omhoog

en: Go to parent page
nl: Naar de bovenliggende pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Welcome
nl: Welkom

en: Updated:
nl: Bijgewerkt:

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Close
nl: Sluiten

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Display breadcrumb
nl: Kruimelpad weergeven

en: Breadcrumb separator
nl: Scheidingsteken kruimelpad

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
nl: Een scheidingsteken toevoegen aan het eind van het kruimelpad

en: Request new password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Go to page @number
nl: Ga naar pagina @number

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Page Top
nl: Paginakop

en: Page Bottom
nl: Paginavoet

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
nl: Handig wanneer het kruimelpad vlak voor de titel staat.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
nl: De titel aan het einde van het kruimelpad toevoegen

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
nl: Handig wanneer het kruimelpad niet direct voor de titel is geplaatst

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Submitted by !username on !datetime.
nl: Door !username  op !datetime.

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Get a new password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen
