SeeD Theme (7.x-2.0-beta6) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Pages
vi: Trang

en: Content
vi: Nội dung

en: Comments
vi: Bình luận

en: More
vi: Thêm

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Categories
vi: Mục phân loại

en: Login
vi: Đăng nhập

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: up
vi: lên

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Welcome
vi: Chào mừng

en: Updated:
vi: Đã cập nhật:

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Close
vi: Đóng

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: Request new password
vi: Yêu cầu mật khẩu mới

en: Create new account
vi: Tạo tài khoản mới

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Go to page @number
vi: Đến trang @number

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Page Top
vi: Đầu trang

en: Page Bottom
vi: Cuối trang

en: Preface First
vi: Mở đầu thứ nhất

en: Postscript First
vi: Phần kết thứ nhất

en: Sidebar first
vi: Sidebar đầu tiên

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: Sidebar second
vi: Sidebar thứ hai

en: Header First
vi: Phần đầu thứ nhất

en: Header Second
vi: Phần đầu thứ hai

en: Preface Second
vi: Mở đầu thứ hai

en: Preface Third
vi: Mở đầu thứ ba

en: Postscript Second
vi: Phần kết thứ hai

en: Postscript Third
vi: Phần kết thứ ba

en: Footer First
vi: Phần chân thứ nhất

en: Footer Second
vi: Phần chân thứ hai
