SeeD Theme (7.x-2.0-beta5) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: More
da: Mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: up
da: op

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Welcome
da: Velkommen

en: Updated:
da: Opdateret:

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Close
da: Luk

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
da: Tilføj en separator i slutningen af brødkrummestien

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Create new account
da: Opret konto

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien er placeret umiddelbart før titlen.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien ikke er placeret umiddelbart før titlen.

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Submitted by !username on !datetime.
da: Indsendt af !username den !datetime.

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Create a new user account
da: Opret en ny brugerkonto

en: Get a new password
da: Få en ny adgangskode
