Seeds - Drupal Starter Kit (7.x-1.11) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Separator
fa: جداکننده

en: Left side
fa: سمت چپ

en: Middle column
fa: ستون میانی

en: Right side
fa: سمت راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Hidden
fa: پنهان

en: Primary
fa: اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
