Seeds - Drupal Starter Kit (7.x-1.19) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Separator
it: Separatore

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Hidden
it: Nascosto

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Alternative text is used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded. By adding alt text you improve accessibility and search engine optimization.
it: Il testo alternativo è usato dagli screen readers, dai motori di ricerca e quando l'immagine non può essere caricata, Aggiungendo il testo alternativo migliorerai l'accesibilità e l'ottimizzazione sui motori di ricerca.
