SEG (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Tags
fi: Tagit

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: opt-in or out of tracking
fi: salli tai estä seuranta

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fi: Käyttäjie seuranta on oletusarvoisesti päällä mutta voit estää seurannan omalla kohdallasi.

en: Enable user tracking
fi: Ota käyttöön käyttäjien seuranta

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
fi: Käyttäjiä ei oletusarvoisesti seurata mutta voit erikseen ottaa käyttöön seurannan.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Allow users to customize tracking on their account page
fi: Salli käyttäjien kustomoida seurantaa käyttäjäprofiilisivuillaan

en: No customization allowed
fi: Kustomointi on estetty

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
fi: Seuranta päällä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
fi: Seuranta pois päältä oletuksena, käyttäjät joilla on %permission oikeus voivat ohittaa asetuksen

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut

en: Opt-in or out of tracking
fi: Estä tai salli seuranta

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
fi: Salli käyttäjien päättää, lisätäänkö seurantakoodi sivuille vaiko ei.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).
