SEG (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Statistics
da: Statistik

en: Roles
da: Roller

en: Page URL
da: Side URL

en: Users
da: Brugere

en: Add tracking to specific pages
da: Tilføj sporing til specifikke sider

en: opt-in or out of tracking
da: til- eller afmeld sporing

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
da: Brugere spores som standard, men du melde fra.

en: Enable user tracking
da: Aktivér sporing af brugere

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
da: Brugere spores <em>ikke</em> som standard, men du kan melde dig til.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Allow users to customize tracking on their account page
da: Lad brugerne tilpasse sporing på deres profilside

en: No customization allowed
da: Ingen tilpasning tilladt

en: Tracking on by default, users with %permission permission can opt out
da: Sporing er aktiveret som standard, brugere med %permission kan framelde sig

en: Tracking off by default, users with %permission permission can opt in
da: Sporing er deaktiveret som standard, brugere med %permission kan tilmelde sig

en: Every page except the listed pages
da: Alle sider undtagen de valgte sider

en: The listed pages only
da: Kun de viste sider

en: Opt-in or out of tracking
da: Til- eller fravalg af tracking

en: Allow users to decide if tracking code will be added to pages or not.
da: Lad brugerne vælge om sporingskoden tilføjes til siderne eller ej.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
da: Hvis ingen af rollerne er valgt spores alle brugerne. Hvis en bruger har en af de valgte roller vil den pågældende bruger blive sporet (eller ikke, afhængigt af indstillingerne ovenfor).
