Select2 Field Widget (7.x-2.5) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Fields
sv: Fält

en: Contains
sv: Innehåller

en: Width
sv: Bredd

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Deny any new terms
sv: Godkänn inte nya termer

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sv: Välj metod att använda för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem med webbplatser som har tusentals noder.

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Allow and insert new terms
sv: Tillåt och infoga nya termer

en: Allow new terms and insert them into a separate vocabulary
sv: Tillåt nya termer och infoga dem i en separat vobakulär

en: Vocabulary for new terms
sv: Vokabulär för nya termer

en: New terms form autocompletes will be inserted in this vocabulary.
sv: Formulär för automatiskt komplettering av nya termer kommer att infogas i detta formulär.

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.
