Select2 Field Widget (7.x-2.6) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Search
pt: Pesquisar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Separator
pt: Separador

en: Fields
pt: Campos

en: Contains
pt: Contém

en: Width
pt: Largura

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Starts with
pt: Começa com

en: Deny any new terms
pt: Negar quaisquer novos termos

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pt: Selecione o método usado para obter as sugestões do auto complete. Note que <em>Contém</em> pode acarretar em problemas de desempenho em um site com milhares de nós.

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
