Select2 Field Widget (7.x-2.7) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Fields
pl: Pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Width
pl: Szerokość

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Library is available
pl: Biblioteka jest dostępna

en: Library is missing
pl: Nie znaleziono biblioteki
