Select2 Field Widget (7.x-2.8) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Search
hu: Keresés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Width
hu: Szélesség

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Deny any new terms
hu: Új kifejezések tiltása

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: View mode
hu: Nézetmód

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Loading more results...
hu: További eredmények betöltése…
