Select2 Field Widget (7.x-2.8) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Fields
nl: Velden

en: Contains
nl: Bevat

en: Width
nl: Breedte

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Starts with
nl: Begint met

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
nl: Selecteer de methode die wordt gebruikt om automatisch aangevulde suggesties te geven. Houd er rekening mee dat <em>Bevat</em> prestatieproblemen kan veroorzaken op sites met vele duizenden gebruikers.

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.
