Select2 Field Widget (7.x-2.8) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Separator
uk: Розділювач

en: Fields
uk: Поля

en: Contains
uk: Містить

en: Width
uk: Ширина

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Starts with
uk: Починається з

en: Deny any new terms
uk: Відхиляти всі нові терміни

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
uk: Оберіть спосіб підбору підказок автодоповнення. Зверніть увагу, що спосіб <em>Містить</em> може призвести до проблем зі швидкодією на сайтах з тисячами матеріалів.

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Searching...
uk: Пошук...

en: Library is available
uk: Бібліотека доступна

en: No matches found
uk: Не знайдено жодного збігу

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача
