Select2 Field Widget (7.x-2.9) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Search
da: Søg

en: - None -
da: - Ingen -

en: Separator
da: Skilletegn

en: Fields
da: Felter

en: Contains
da: Indeholder

en: Width
da: Bredde

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Starts with
da: Starter med

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
da: Vælg metoden som bruges til at indsamle autocomplete-forslag. Bemærk at <em>Indeholder</em> kan give performance-problemer på sites med tusinder af indholdselementer.

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.
