Select2 Field Widget (7.x-2.9) - en to gl translation catalogue (13 entries)

en: Search
gl: Buscar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Separator
gl: Separador

en: Fields
gl: Campos

en: Contains
gl: Contén

en: Width
gl: Ancho

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Deny any new terms
gl: Rexeitar calquera termo novo

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: - Select a value -
gl: - Seleccione un valor -

en: View mode
gl: Modo de vista

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.
