Select2 Field Widget (7.x-2.10) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Search
cs: Hledat

en: - None -
cs: - Nic -

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Fields
cs: Pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Width
cs: Šířka

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy při automatickém dokončování. Berte na vědomí, že možnost <em>Obsahuje</em> může na stránkách s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobovat problémy s výkonem.

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.
