Select2 Field Widget (7.x-2.9) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Search
ru: Поиск

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Separator
ru: Разделитель

en: Fields
ru: Поля

en: Contains
ru: Содержит

en: Width
ru: Ширина

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Deny any new terms
ru: Отклонять все новые термины

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ru: Выберите метод для сбора предположений автодополнения. Учтите, что метод <em>"Содержит"</em> может  вызвать снижение производительности на сайтах с тысячами материалов.

en: - Select a value -
ru: - Выберите значение -

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.

en: Library is available
ru: Библиотека доступна

en: Placeholder text
ru: Текст заполнителя
