Select number widget (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Fields
it: Campi

en: Maximum
it: Massimo

en: Start
it: Inizio

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Select
it: Scegliere

en: Step
it: Passo

en: There was a problem changing the widget for field %label.
it: Si è presentato un problema durante la modifica del widget per il campo %label.

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: The currency set for this price is not currently enabled. If you change it now, you will not be able to set it back.
it: La valuta attuale di questo prezzo è disabilitata. Se viene modificata adesso, non sarà possibile re-impostarla.
