Select (or other) (7.x-2.18) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Save
it: Salva

en: Fields
it: Campi

en: N/A
it: N/D

en: Other
it: Altro

en: !title field is required.
it: Il campo !title è obbligatorio.

en: You're not allowed to input PHP code.
it: Non sei autorizzato a inserire codice PHP.

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
it: Questo codice PHP è stato impostato da un amministratore e modificherà tutti i valori consentiti elencati sopra.

en: Fieldset
it: Riquadro

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -
