Select with Style (7.x-1.7) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Used in
it: Usato in

en: Step
it: Passo

en: @field_name (Locked)
it: @field_name (Bloccato)

en: No fields have been defined yet.
it: Nessun campo è stato ancora definito.

en: (module: !module)
it: (modulo: !module)
