Selective Tweets (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Performance
it: Prestazioni

en: Other
it: Altro

en: minutes
it: minuti

en: Are you sure you want to delete the block %name?
it: Sei sicuro di voler eliminare il blocco %name?

en: The block %name has been removed.
it: Il blocco %name è stato rimosso.

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: The block has been created.
it: Il blocco è stato creato.

en: pixels
it: pixel

en: Ensure that each block description is unique.
it: Assicurati che la descrizione di ogni blocco sia unica.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
it: Una breve descrizione del tuo blocco. Usata nella <a href="@overview">pagina di amministrazione Blocchi</a>.
