Selective Tweets (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Performance
de: Leistung

en: Other
de: Weitere

en: @time ago
de: vor @time

en: Are you sure you want to delete the block %name?
de: Möchten Sie den Block %name wirklich löschen?

en: The block %name has been removed.
de: Der Block %name wurde gelöscht.

en: minute(s)
de: Minute(n)

en: Block description
de: Blockbeschreibung

en: The block has been created.
de: Der neue Block wurde erstellt.

en: Reply
de: Antworten

en: pixels
de: Pixel

en: Light
de: Hell

en: Ensure that each block description is unique.
de: Stellen Sie sicher, dass sich jede Blockbeschreibung von allen anderen unterscheidet.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
de: Eine kurze Beschreibung des Blocks. Sie wird auf der <a href="@overview">Verwaltungsseite für Blöcke</a> verwendet.

en: Dark
de: Dunkel

en: Favorite
de: Favorit

en: Load more
de: Mehr laden
