Selective Tweets (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: enabled
fr: activé

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Development
fr: Développement

en: disabled
fr: désactivé

en: Cancel
fr: Annuler

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Other
fr: Autre

en: Empty text
fr: Texte de page vide

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le bloc %name ?

en: The block %name has been removed.
fr: Le bloc %name a été supprimé.

en: Block description
fr: Description du bloc

en: The block has been created.
fr: Le bloc a été créé.

en: Reply
fr: Répondre

en: Light
fr: Léger

en: Loading text
fr: Texte de chargement

en: Current user
fr: Utilisateur courant

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fr: Une courte description de votre bloc qui sera reprise sur la <a href="@overview">page d'administration des Blocs</a>.

en: Dark
fr: Sombre
