Selective Tweets (7.x-2.2) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Development
fa: توسعه

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Performance
fa: کارایی

en: Other
fa: ساير

en: Empty text
fa: متن خالی

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fa: آیا از حذف بلوک %name اطمینان دارید ؟

en: The block %name has been removed.
fa: بلوک %name حذف شد

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: The block has been created.
fa: بلوک ایجاد شد.

en: Reply
fa: پاسخ

en: pixels
fa: پیکسل

en: Light
fa: روشن

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fa: خلاصه‌ای از توصیف بلوک. که در <a href="@overview">صفحه مدیریت بلوک‌ها</a> استفاده می‌شود.

en: Dark
fa: تاریک
