Selective Tweets (7.x-2.3) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Development
tr: Geliştirme

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Performance
tr: Performans

en: Other
tr: Diğer

en: Empty text
tr: Boş metin

en: @time ago
tr: @time önce

en: Are you sure you want to delete the block %name?
tr: %name bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The block %name has been removed.
tr: %name bloğu kaldırıldı.

en: minute(s)
tr: dakika

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: The block has been created.
tr: Blok oluşturuldu.

en: Reply
tr: Yanıtla

en: pixels
tr: piksel

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
tr: Blok için kısa bir açıklama. <a href="@overview">Blok yönetim sayfasında</a> kullanılır.
