Selective Tweets (7.x-2.3) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Development
uk: Розробка

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Other
uk: Інше

en: Empty text
uk: Порожній текст

en: @time ago
uk: @time тому

en: Are you sure you want to delete the block %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити блок %name?

en: The block %name has been removed.
uk: Блок %name було вилучено.

en: minute(s)
uk: хвилини

en: Block description
uk: Опис блоку

en: The block has been created.
uk: Блок було успішно створено.

en: Reply
uk: Відповісти

en: pixels
uk: пікселів

en: Light
uk: Світла

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
uk: Короткий опис блоку. Буде показаний на адміністративній сторінці <a href="@overview">Блоки</a>.

en: Dark
uk: Темний

en: Favorite
uk: Улюблений

en: Tweets
uk: Твіти

en: Retweet
uk: Ретвіт

en: Enable tokens for the following entity type
uk: Увімкнути замінники для наступного типу сутностей

en: Don't use tokens
uk: Не використовувати замінники

en: Use tokens of the following entity type
uk: Використовувати замінники для наступного типу сутностей

en: Enable the <em>token</em> and <em>entity</em> module to unlock token support.
uk: Для розблокування підтримки замінників увімкніть модулі <em>Замінник (token)</em> та <em>Сутність (entity)</em>.
