Selective Tweets (7.x-2.3) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: disabled
pt: inativo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Display settings
pt: Exibir configurações

en: Performance
pt: Desempenho

en: Other
pt: Outro

en: Empty text
pt: Texto vazio

en: @time ago
pt: há @time atrás

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar o bloco %name?

en: The block %name has been removed.
pt: O bloco %name foi eliminado.

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: The block has been created.
pt: O bloco foi criado.

en: Reply
pt: Responder

en: pixels
pt: píxeis

en: Current user
pt: Utilizador atual

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
pt: Uma breve descrição do bloco. Utilizado na <a href="@overview">página de administração dos blocos</a>.
