Selenium (7.x-2.0-beta2) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Development
hr: Razvoj

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Logout
hr: Odjava

en: Browser
hr: Preglednik

en: Log out
hr: Odjava

en: Username field found.
hr: Korisničko ime nađeno.

en: Password field found.
hr: Polje lozinke nađeno.

en: User %name successfully logged in.
hr: Korisnik %name se uspješno prijavio.

en: "@text" found
hr: "@text" nađen

en: "@text" not found
hr: "@text" nije nađen

en: Checkbox field @id is checked.
hr: Kućica odabira @id je aktivirana.

en: Checkbox field @id is not checked.
hr: Kućica odabira @id nije aktivirana.

en: Link with label %label found.
hr: Nađena poveznica s etiketom %label.

en: Link with label %label not found.
hr: Nije nađena poveznica s etiketom %label.

en: Link containing href %href found.
hr: Nađena poveznica koja sadržava href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
hr: Kliknuta poveznica %label (@url_target) s @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
hr: Opcija @option za polje @id je odabrana.

en: Option @option for field @id is not selected.
hr: Opcija @option za polje @id nije odabrana.

en: The HTML ID %id is unique.
hr: HTML ID %id je jedinstven.

en: Current URL is @url.
hr: Trenutačni URL je @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
hr: Naziv stranice @actual je jednak @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
hr: Naziv stranice @actual nije jednak @expected.
