Selenium (7.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: User login
it: Accesso utente

en: Logout
it: Esci

en: Log out
it: Esci

en: Username field found.
it: Campo nome utente trovato.

en: Password field found.
it: Campo password trovato.

en: User %name successfully logged in.
it: L'utente %name ha eseguito correttamente l'accesso.

en: "@text" found
it: Trovato "@text"

en: "@text" not found
it: "@text" non trovato

en: Checkbox field @id is checked.
it: Il campo casella di selezione (checkbox) @id è selezionato

en: Checkbox field @id is not checked.
it: Il campo casella di selezione (checkbox) @id non è selezionato

en: Link with label %label found.
it: Collegamento con etichetta %label trovato.

en: Link with label %label not found.
it: Collegamento con etichetta %label non trovato.

en: Link containing href %href found.
it: Trovato collegamento contenente l'attributo href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
it: Collegamento %label (@url_target) cliccato da @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
it: L'opzione @option del campo @id è selezionata.

en: Option @option for field @id is not selected.
it: L'opzione @option del campo @id non è selezionata.

en: The HTML ID %id is unique.
it: L'ID HTML %id è unico.

en: Current URL is @url.
it: L'URL corrente è @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
it: Il titolo della pagina @actual è uguale a @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
it: Il titolo della pagina @actual non è uguale a @unexpected.
