Selenium (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: User login
uk: Вхід

en: Logout
uk: Вихід

en: Browser
uk: Браузер

en: Log out
uk: Вихід

en: Username field found.
uk: Знайдено поле імені користувача.

en: Password field found.
uk: Знайдено поле пароля.

en: User %name successfully logged in.
uk: Користувач %name успішно увійшов на сайт.

en: "@text" found
uk: "@text" знайдено

en: "@text" not found
uk: "@text" не знайдено

en: Checkbox field @id is checked.
uk: Прапорець поля @id позначено.

en: Checkbox field @id is not checked.
uk: Прапорець поля @id не позначено.

en: Link with label %label found.
uk: Знайдено посилання з міткою %label.

en: Link with label %label not found.
uk: Не знайдено посилання з міткою %label.

en: Link containing href %href found.
uk: Знайдено посилання, що містить href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
uk: Здійснено перехід за посиланням %label (@url_target) з @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
uk: Обрано опцію @option для поля @id.

en: Option @option for field @id is not selected.
uk: Не обрано опцію @option для поля @id.

en: The HTML ID %id is unique.
uk: HTML ID %id унікальне.

en: Current URL is @url.
uk: Поточна URL-адреса @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
uk: Назва сторінки @actual збігається з @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
uk: Заголовок сторінки @actual не збігається з @unexpected.
