Selenium (7.x-3.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Development
fr: Développement

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Browser
fr: Navigateur

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Username field found.
fr: Champ Nom d'utilisateur trouvé.

en: Password field found.
fr: Champ Mot de passe trouvé.

en: User %name successfully logged in.
fr: Utilisateur %name connecté avec succès.

en: "@text" found
fr: "@text" trouvé

en: "@text" not found
fr: "@text" non trouvé

en: Checkbox field @id is checked.
fr: La case à cocher @id est cochée.

en: Checkbox field @id is not checked.
fr: La case à cocher @id n'est pas cochée.

en: The test did not complete due to a fatal error.
fr: Le test ne s'est pas terminé en raison d'une erreur fatale.

en: Link with label %label found.
fr: Un lien avec le label %label a été trouvé.

en: Link with label %label not found.
fr: Aucun lien avec le label %label n'a été trouvé.

en: Link containing href %href found.
fr: Un lien contenant href %href a été trouvé.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
fr: Lien %label (@url_target) cliqué depuis @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
fr: L'option @option du champs @id est sélectionnée.

en: Option @option for field @id is not selected.
fr: L'option @option du champs @id n'est pas sélectionnée.

en: The HTML ID %id is unique.
fr: L'identifiant (ID) HTML %id est unique.

en: Current URL is @url.
fr: L'URL actuelle est @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
fr: Le titre de la page @actual est égal à @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
fr: Le titre de la page @actual n'est pas égual à @unexpected
