Selenium (7.x-3.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: User login
id: Login pengguna

en: Logout
id: Keluar

en: Browser
id: Peramban

en: Log out
id: Keluar

en: Username field found.
id: Field nama pengguna ditemukan.

en: Password field found.
id: Field password ditemukan.

en: User %name successfully logged in.
id: Pengguna %name berhasil login.

en: "@text" found
id: "@text" ditemukan

en: "@text" not found
id: "@text" tidak ditemukan

en: Checkbox field @id is checked.
id: Field chekbox @id dicontreng.

en: Checkbox field @id is not checked.
id: Field chekbox  @id tidak dicontreng.

en: The test did not complete due to a fatal error.
id: Pengujian tidak selesai disebabkan oleh kesalahan fatal.

en: Link with label %label found.
id: Tautan dengan label %label ditemukan.

en: Link with label %label not found.
id: Tautan dengan label %label tidak ditemukan.

en: Link containing href %href found.
id: Tautan dengan href %href ditemukan.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
id: Tautan yang di-klik %label (@url_target) dari @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
id: Opsi @option untuk isian @id telah dipilih.

en: Option @option for field @id is not selected.
id: Opsi @option untuk isian @id tidak dipilih.

en: The HTML ID %id is unique.
id: ID HTML %id harus unik.

en: Current URL is @url.
id: URL sekarang adalah @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
id: Judul halaman @actual adalah sama dengan @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
id: Judul halaman @actual adalah tidak sama dengan @expected.
