Semantic Connector (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Module
bn: মডিউল

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Show
bn: দেখাও

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Not enabled
bn: অকার্যকর
