Semantic Fields (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Default
it: Predefinito

en: Fields
it: Campi

en: Tokens
it: Token

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
it: PRIMO/ULTIMO ogni n<sup>esimo</sup> elemento

en: First and last classes
it: Classi per il primo e l'ultimo elemento

en: FIRST class attribute
it: Classe per il PRIMO elemento

en: LAST class attribute
it: Classe per l'ULTIMO elemento

en: Striping class attributes
it: Rimuovi le classi dagli attributi
