Semantic Fields (7.x-1.1-beta1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Fields
hu: Mezők

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
hu: ELSŐ/UTOLSÓ n elemenként

en: First and last classes
hu: ELSŐ és UTOLSÓ osztályok

en: FIRST class attribute
hu: minden ELSŐ osztály

en: LAST class attribute
hu: minden UTOLSÓ osztály
