Semantic Fields (7.x-1.1-beta2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Default
de: Standard

en: Fields
de: Felder

en: Field label
de: Feld-Beschriftung

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
de: Erste/letzte alle n<sup>ten</sup>

en: First and last classes
de: Erste und letzte Klassen

en: FIRST class attribute
de: Erste-Klassen-Attribut

en: LAST class attribute
de: Letzte-Klassen-Attribut

en: Striping class attributes
de: Zeilenwechsel-Klassenattribut (z.B. gerade/ungerade)

en: One striping class attribute is applied to each row. Separate multiple attributes with a space.
de: Ein Zeilenwechsel-Klassenattribut (z.B. gerade/ungerade) auf jede Zeile anwenden. Trennen Sie mehrere Attribute mit einem Leerzeichen.

en: Field format
de: Feld-Format

en: preset
de: Voreinstellung
